Ugrás a tartalomhoz

Technical Architect

A digitális közigazgatás rendszereit fejlesztjük. Olyan szolgáltatásokon dolgozunk, amik lehetővé teszik, hogy a magyar állampolgárok biztonságos körülmények között, minél nagyobb megelégedettséggel tudják intézni ügyeiket – ha lehet, akkor akár távolról is.

Ha szívesen dolgoznál egy nagyon is adatérzékeny környezetben és rendelkezel az alábbi ismeretekkel, akkor csatlakozz hozzánk és légy részese egy olyan rendszer kiépítésének és fejlesztésének, ami többrétegű, magas rendelkezésre állású, biztonságkritikus közigazgatási és államigazgatási rendszerek monitorozását látja el.

Rád váró feladatok

  • adott projektcsapat fejlesztői munkájának összefogása és szakmai mentorálása,
  • technikai iránymutatás a csapat számára,
  • adat infrastruktúrák tervezése és adat (offline és valós idejű) feldolgozási stratégiák kidolgozása és ezek gyakorlati megvalósításában való részvétel,
  • monitoring & observability tervezése és ennek megvalósításában való részvétel felhős környezetben,
  • adatfeldolgozással kapcsolatos PoC készítése,
  • központi monitoring rendszer kiépítésének támogatása,
  • meglévő és új monitoring- és adatelemző rendszerek tovább fejlesztése és bevezetése,
  • rendszerek / alkalmazások bekötése a monitoring rendszerbe,
  • különböző alkalmazások üzleti metrikáinak a monitoring rendszerbe való bekötése,
  • együttműködés más csapatokkal a rendszer tovább fejlesztése érdekében:
    • új technológia meghatározása és integrálása szervezeten belüli általános alkalmazás-monitorozási irányelvek naprakészen tartása,
    • KPI definiálása a fejlesztési és üzemeltetési csapatok bevonásával,
  • az alkalmazás logok centralizált kezelése, a fejlesztők informálása,
  • dashboardok kialakítása.

Amit várunk Tőled

  • több éves tapasztalatod van adatarchitektúra építésében és adatelemzésben,
  • jártasságot szereztél nagyméretű adat vezérelt megoldások tervezésében és fejlesztésében,
  • részt vettél monolit vagy cloud native rendszerek monitoringjának end-to-end kiépítésében,
  • dolgoztál már ELK stackel: Elasticsearch, Logstash és Kibana,
  • ismered a distributed tracing metódust,
  • dolgoztál már felhős környezetben adatarchitektúra tervezésében,
  • kiváló feladatszervezési és együttműködési képességekkel bírsz,
  • szívesen végzed juniorabb kollégák szakmai mentorálását,
  • hatékonyan szakmailag koordinálsz különböző projekteket,
  • csapatjátékos hozzáállással rendelkezel.

Aminek nagyon örülünk, de hiánya nem kizáró ok

  • előnyt jelent, ha ismered: Opensearch / Elastic / Grafana / Prometheus-t,
  • kifejezetten örülünk, ha találkoztál már a Site Reliability Engineering (SRE) feladatkörrel,
  • ha ismerősen cseng az observability és a monitoring: metrikák, logok, tracek,
  • ha ismered az Oracle Cloud Infrastructure (OCI) platformot és ennek funkcióit, szolgáltatásait, lehetőségeit, illetve korlátait az adatkezelés terén.

Mindezért mit kínálunk mi?

„Életre szóló” projekteket

Olyan létfontosságú informatikai rendszereket fejlesztünk és üzemeltetünk, amelyek az összes magyar állampolgár életét befolyásolják.

Nekünk köszönhető például:

  • az, hogy ma már online bejelenthető a lakcím és más adatok változása,
  • az, hogy kényelmesen, otthonról intézhető a jogosítvány újraigénylése,
  • az, hogy házasságkötési névváltoztatásnál automatikusan történik az új okmányok elkészítése,
  • a chippel ellátott eSzemélyi igazolvány, amelyet többek között a TAJ kártya, vagy közúti igazoltatás során a jogosítvány helyett is felmutathatunk.

Biztonságot és kényelmet

  • Rendszereink jellege garantálja, hogy a munkádra ugyanakkora szükség lesz holnap, mint tegnap.
  • Irodaházunkban, a 2020-ban átadott Váci Greens „E” épületében letisztult, „zöld” környezet vár modern és kényelmes berendezésekkel, magas színvonalú felszereléssel. Mélygarázsunk a bringákkal és elektromos rollerekkel is jó barátságot ápol.
  • A home office-ra természetesen nálunk is lehetőség van.

Fejlődési, tanulási lehetőséget

  • Kiemelt figyelmet fordítunk a vertikális és horizontális mozgás lehetőségének biztosítására, illetve arra, hogy kollégáink minden támogatást megkapjanak a pozíciójuk betöltéséhez.
  • Angol nyelvtanulási lehetőséget is biztosítunk.
  • Külső és belső tréningeken is részt vehetsz.

Közösséget

  • Több önszerveződő klubunk van, amelyek akár a szakmai tudás, akár a kollegiális kapcsolatok továbbfejlesztésére alkalmasak (pl. fejlesztői könyvklub, társasjáték klub).
  • Céges sportolási lehetőségek: jóga, futóklub, foci, kosárlabda.
  • Rendszeresen tartunk cégen belüli meetupokat és kötetlen találkozókat a szakmai eszmecserékért és a barátságok erősítéséért.

És hogy még egy pár dolgot említsünk

  • All You Can Move
  • Cafetéria
  • Autóval munkába járó kollégáinknak – törvényi szabályozás szerint –  a jelenlegi maximális, 30 Ft/km-es költségtérítési támogatás
  • Extra családtámogatás: házasságkötési szabadság, gyermekvállalás anyagi támogatása
  • Belső ajánlási program
  • Irodai masszázs
  • Társadalmi felelősségvállalás támogatása: önkéntes munkáért plusz szabadság